Informace školní jídelny

z důvodu neustálého zdražování potravin jsme nuceni od 1.9.2020 zvýšit cenu obědů. Ke zvýšení ceny přistupujeme více jak po čtyřech letech. V současné době jsou ceny potravin tak vysoké, že se již nelze vejít do finančního limitu. Rádi bychom, aby se v naší školní jídelně mohlo nadále vařit z kvalitních surovin a netrpěla kvalita připravovaných obědů.

Nové ceny:

Žáci 6-10 let         26,- (546,-)

Žáci 11-14 let       28,- (588,-)

Žáci 15 let a více  33,- (693,-)

Prosím vás o navýšení finančního limitu u trvalých příkazů a děkuji všem za pochopení.

Pavlína Stehlíková

vedoucí školní jídelny

Školní parlament online

Do školy se vrátili deváťáci a první stupeň. Druhý stupeň komunikuje online. A platí to i o školním parlamentu. Členové parlamentu projevili zájem obnovit schůzky prostřednictvím videokonferencí. Pustili jsme se do toho a od dubna se pravidelně 1x za 14 dní setkáváme online. Videokonferencí se účastní kolem 20 členů, což je skvělé!

A o čem nyní jednáme? Rádi bychom navázali na naše běžné činnosti: plánujeme vytvořit virtuální prohlídku naší školy jako náhradu Dne otevřených dveří a promýšlíme, jak zorganizovat hry pro děti místo klasického Školního Dne dětí. Držte nám palce!

Kdo by se chtěl zapojit do akcí školního parlamentu, tak nyní sbíráme zajímavé fotografie na téma „Život v karanténě“. Posílat je můžete na email: parlament@zsuvaly.cz. Vytvořené Album s Vámi budeme sdílet na stránkách školy.

Za školní parlament Michaela Pejchalová

Informace rodičům k výuce od 25. 5. – doplnění

pondělí 25. 5. se nám blíží, tak posílám ještě pár doplňujících informací k organizaci.

Vchody – popsány v předešlých informacích, ale je to pro děti velká změna, připomeňte jim prosím, že nechodí do šaten a mají často jiný vchod. Před příslušným vchodem na děti budou čekat 25. 5. v 7:50 hodin vyučující dopoledního bloku. Dále tam bude služba, která bude žáky směrovat a radit, pokud by nevěděli kudy do školy. U vchodů do budovy C u vrátnice (vchody vrátnice, u nouzového východu, C – jih V Podhájí) bude paní vrátná Dana Konečná a paní asistentka Monika Tůmová.

U budovy A (pro vchody budov A, D, E, F) bude služba – paní asistentka Veronika Čápová, personalistka Lucie Jakoubková a zástupkyně ředitele Lenka Foučková).

Pokud by si dítě nebylo jisté, kudy má vejít, ať jde rovnou ke vchodu A nebo C, služba dítě dovede ke správnému vchodu.

Jídelna – pravidla také popsána v informacích, jen připomínám. Přístupy před jídelnou budou odděleny pro žáky, kteří se učí ve škole a jdou do jídelny s pedagogem a pro žáky a rodiče, kteří si přijdou si pro oběd v krabičce k okénku v zadní části jídelny (žáci, kteří se učí distančně). Nikdo se v prostoru nádvoří před jídelnou zbytečně nezdržuje, rodiče, čekající na své děti do tohoto prostoru vůbec nevstupují, čekají dále od školy na náměstí.

Systém přihlašování k výuce ve škole i na obědy při prezenční výuce je již uzavřen, nelze se již přihlašovat. Obědy do krabičky pro žáky s distanční výukou lze přihlašovat i nadále.

Asistenti pedagoga – pracují samostatně v dopoledních nebo odpoledních blocích, nemohou být ve své původní třídě. V rámci možností budou mít kontakt s dětmi ze své třídy, které se učí dále distančně. Skupiny jsou s menším počtem, tak se dětem, které přijdou do školy, snad bude učit lépe.

Nastavená epidemiologická pravidla je nutné ve škole dodržovat, promluvte prosím o tom se svými dětmi. Pokud by docházelo k opakovanému porušování, pedagog bude informovat rodiče (žák může být z výuky vyřazen).

Posílejte do školy jen skutečně zdravé děti. Pokud dítě trpí např. alergií a má rýmu nebo nastane podobná situace, informujte svého pedagoga.

V této situaci můžeme mít ve škole jen skutečně zdravé děti.

Moc se na Vaše děti těšíme. Snad se situace zlepší a budeme se moci vídat všichni tak, jak jsme byli zvyklí.

Rodiče – pomůžete nám?

Paní Eva Chvalkovská za Výbor rodičů a vedení školy oslovuje rodiče s prosbou:

Milí rodiče,

srdečně vás zdravím po nějaké době a doufám, že jste zdraví a domácí školu jste zvládli a stále zvládáte dobře.

Obrátil se na nás ředitel školy Lukáš Kunc s prosbou, zda by někdo z rodičů byl ochoten pomoci při vystěhování školní budovy B. Tam se v létě plánuje rekonstrukce (fasáda, zateplení, okna, elektroinstalace a datové rozvody) a bude potřeba dost věcí přestěhovat (skříně ze tříd, kabinetů, vyklidit část půdy). Vše těžké věci, takže je to výzva hlavně pro silné zástupce rodičů , ale i pro ženy se najde práce (přemístění židlí, lehčích polic, stolků apod.)

Termín brigády:

• Pátek 29.5. od 15 h
  • Sobota 30.5. od 9 h

Aby to škola mohla lépe zorganizovat, prosím, napište mi, pokud byste byli ochotni přijít a ve který termín (může být jen jeden nebo oba). Škola by pak poskytla další organizační instrukce přímo na váš mail. Klidně napište, i když to nemůžete slíbit na 100%, jde nám o to, zjistit přibližně počet pomocníků.

Děkuji,

Hezký den,

Eva Chvalkovská

Výbor rodičů (dětí na ZŠ Úvaly)

rodiceZSUvaly@gmail.com

www.zsuvaly.cz/o-skole/vybor-rodicu/

(739 357 951, eva.chvalkovska@gmail.com )

Zájemci o emaily z výboru rodičů se mohou registrovat na rodiceZSUvaly@gmail.com. Zde lze také odběr novinek odhlásit.