opět jsme požádali o to, abychom mohli být školou, která bude vykonávat nezbytnou péči o děti do 10 let věku, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci profesí uvedených v Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje č. 17/2020 (tyto profese jsou konkrétně specifikovány na konci tohoto textu).

Rodiče mohou v případě zájmu zadat požadavek přes svého zaměstnavatele, který zašle na Krajský úřad Středočeského kraje žádost o umístění dětí. Následné umístění dětí do ZŠ Úvaly administruje Odbor školství Krajského úřadu Středočeského kraje (konkrétně Mgr. Blanka Ludačková, ludackovab@kr-s.cz ).

Konkrétní postup je tedy následující:

1. Zaměstnavatel (např. nemocnice, HZS, Policie ČR, obecní policie, Armáda ČR, atd. – viz výčet profesí dle Rozhodnutí hejtmanky č. 17/2020) zašle požadavek na umístění dětí rodičů, kteří jsou jeho zaměstnanci. Žádost obsahuje tyto údaje:

• jméno a věk dítěte (možno pouze do 10 let věku)

• bydliště, popř. místo výkonu práce rodičů,

• telefonický (mobilní) kontakt na rodiče

Žádost se zasílá na e-mailovou adresu ludackovab@kr-s.cz.

(pokud budete zasílat žádost do 4. 1., pošlete ji současně v kopii též na pavelkova@zsuvaly.cz)

1. Žádost o umístění je následně předána místně příslušné určené škole (v našem případě to bude ZŠ Úvaly), která se spojí s rodiči dítěte a domluví se na konkrétních záležitostech (např. den nástupu do školy, možnosti provozu, apod.).

Postup schematicky:

RODIČ impuls –  ZAMĚSTNAVATEL  –   ludackovab@kr-s.cz  –  ŠKOLA  –  RODIČ

Na základě výše uvedeného Vás prosíme, abyste v případě zájmu oslovili Vašeho zaměstnavatele, který podá žádost na Krajský úřad.

Jsme rádi, že jako škola můžeme v této složité době opět pomoci!

Lukáš Kunc

A koho se přesně krizové opatření vlády týká?

Dětí do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci:

· zaměstnanci bezpečnostních sborů,
· zaměstnanci obecní policie,
· zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb,
· zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
· zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona
č. 108/2006 Sb., o sociá|ních službách, ve znění pozdějších předpisů,
· sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle
zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
· sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999
Sb., o sociálně-právni ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů,
· zaměstnanci Úřadu práce České republiky,